Agencja Reklamowa besk

Grawerowanie

Tabliczki

Długopisy metalowe z grawerem

Identyfikatory plastikowe

Identyfikatory metalowe

Dyplomy drewniane

Grawerowane upominki

Grawerowanie

Usługi, które Państwu proponujemy to: grawerowanie laserowe, wycinanie laserowe, cięcie laserowe, znakowanie laserem w materiałach własnych i powierzonych.

 

Pracujemy w takich materiałach jak:

PAPIER - kartki świąteczne, zaproszenia, opakowania, makiety;

DREWNO - opakowania, szyldy, puzzle, podstawki;

TWORZYWA SZTUCZNE - tablice, litery, szyldy,  panele sterownicze, oznakowanie biur;

SZKŁO - statuetki, szyldy, tablice pamiątkowe, dyplomy, certyfikaty;

• SKÓRA - dyplomy, emblematy;

TEKSTYLIA - wycinanie aplikacji;

 

Wycinamy:

Sklejki do #8 mm

Pleksi do #10 mm

Laminaty

Skóry, ekoskóry

Kartony, tektury

Tkaniny techniczne, filc

 

Makieta zbudowana z elementów wycinanych naszym laserem.
Wielkość niektórych elementów - 0,5 mm

Pleksi cięta laserem ma krawędź doskonale gładką, czystą, bez uskoków, poszarpań, śladów frezowania. Doskonale to widać przy wszelkiego rodzaju prezenterach, ekspozytorach z plexi.

 

Sklejka, bardzo gruby karton, skóra, filc po cięciu laserem mają nieco "przypaloną" brązową krawędź. 

 

Kartony ozdobne do 300g stosowane na zaproszenia, kartki świąteczne - pozwalają na uzyskanie nieprawdopodobnych efektów. Ale przed zakupem większej partii zachęcam do wykonania próbnego cięcia na jednym arkuszu. Czasem okazuje się, że leszy efekt osiągniesz na tańszym papierze. Oczywiście ważne by papier nie nabrał wilgoci. Pofałdowanie powierzchni eliminuje możliwość wycinania laserowego.

 

Laminaty grawerskie to specjalny rodzaj tworzywa dwuwarstwowego. Warstwa wierzchnia jest w różnych kolorach, a spód w kolorze kontrastowym. Dzięki temu podczas grawerowania laser zdejmuje warstwę wierzchnią i grafika nabiera kontrastowego kolory w stosunku do tła. Tworzywo to nadaję się również do cięcia laserem. Możemy wycinać skomplikowane kształty. Czasem ciekawe efekty uzyskujemy naklejając laminat na bezbarwną pleksi i wycinając razem całość. Można  w ten sposób otrzymać efektowne litery przestrzenne, udające że są wycięte w stali.

 

Grawerujemy / znakujemy wszelkie wyroby z:

 

Papieru, kartonu, tektury

Skóry, ekoskóry, materiałów introligatorskich, tkaniny (jeans)

Szkła, porcelany, ceramiki, terakoty

Tworzyw sztucznych, pleksi, laminatów grawerskich

Aluminium anodowanego, alumamarku, alubondu, dibondu

Drewna, sklejki, MDF, forniru

 

• Papier, karton, tektura - (cięcie i grawerowanie) - grawerowanie polega na lekkim wybraniu materiału i przypaleniu powierzchni. w efekcie na jasnych powierzchniach uzyskamy kolor brązowy. Papiery barwione w masie dają przy grawerowaniu kolor jaśniejszy lub ciemniejszy od głównego tła. sporo zależy tu od przygotowania projektu i ustawienia parametrów lasera. Dlatego oferujemy gratisowe próbki...

 

• Skóra, ekoskóra, materiały introligatorskie, tkaniny -(cięcie i grawerowanie) - wycinanie jest możliwe, ale efektu osmolenia trudno całkowicie uniknąć. Grawerowanie podobnie jak wyżej - zależy od wielu czynników. W skórze naturalnej istotny jest kolor wyprawy. Najczytelniej wychodzi grawer na jasnych skórach lub bardzo ciemnych. Ekoskóra przeważnie daje dużo lepszy kontrast niż naturalna.

 

• Szkło (tylko znakowanie) - Szkło ładnie się graweruje, ale niezbyt głęboko. Polega to na zmatowieniu powierzchni grafiki podobnym jak przy piaskowaniu. Laser wykrusza mikrokawałki szkła, tworząc grafikę. Dlatego jeśli grawerujemy napisy nie powinny one być mniejsze niż 6 pt, by nie stracić ostrości.

 

• Tworzywa sztuczne:

• pleksi  Świetny materiał do cięcia i grawerowania. Bardzo plastyczny, pozwala na uzyskanie ciekawych efektów. Plexi obróbki laserowej powinna być wylewana ( to takie fachowe określenie). Bezbarwna występuje w grubościach od 2mm do 20 mm. kolorowa tylko jako 3mm. Jest też tańsza -extrudowana, ale ta raczej do obróbki mechanicznej.

• laminaty grawerskie - wycinanie i grawerowanie bardzo kontrastowej grafiki.

• aluminium anodowane, alumamark, alubond - grawerowanie w jasnych lub ciemnych kolorach. Bardzo estetyczne.

• drewno, sklejka, MDF, fornir - cięcie i grawerowanie. Kolor zależy od gatunku drewna. Niesamowite efekty, podkreślające naturalność surowca. Grawerowanie do kilku mm głębokości pozwala na tworzenie oryginalnych szyldów.

 

 © Agencja Reklamowa besk. Wszelkie prawa zastrzeżone.